Görme Engelliler

Tarihçemiz

2012 - 2013 eğitim öğretim yılı başında 20 derslikli 4 Labaratuarlı , fiziksel donanımı güçlendirilmiş yeni binamız tamamlanarak hizmete girmiştir

             Okulumuz 1974 yılında kurulmuş iki derslikli bir barakadan oluşan bir durumdayken Hacıosman İlkokulu olarak hizmete başlamıştır. 

             1982 yılında artan öğrenci sayısı nedeni ile Hacı Osman Ortaokulu olarak 1993 yılına kadar eğitime devam etmiştir. 

             1993 yılında yeni yapılan binasına taşınmıştır. Yeni Yapılan Bina Gazinocular Kralı olarakta bilinen Fahrettin Aslan Bey´in katkıları ile yapıldığı için 1993 yılından itibaren Fahrettin Aslan İlkokulu Okulu olarak eğitim-öğretime devam etmiştir. 

             1997 yılından itibaren ise Fahrettin Aslan Ortaokulu olarak ve ikili eğitim öğretime devam edilmiş, daha sonra öğrenci sayısının azalması ile tekrar normal öğretime dönülmüştür. 

             Okulumuz 2010 yılına kadar 10 derslikle eğitim öğretime devam etmiş , fakat bölgenin almış olduğu göçün artması ve okul imkanlarının yetersiz kalması nedeniyle 2010 yılı sonunda il özel idaresinin katkılarıyla yeniden yapılmak üzere yıkılmıştır.

             2012 - 2013 eğitim öğretim yılı başında 20 derslikli 4 Labaratuarlı , fiziksel donanımı güçlendirilmiş yeni binamız tamamlanarak hizmete girmiştir

 

             Okulumuza Fahrettin Aslan isminin veriliş nedeni :

             Okulumuzun ismi yukarıda da belirtildiği gibi 1993 yılında yeni binası yapılırken, Gazinocular Kralı olarak bilinen Fahrettin Aslan´ ın maddi desteklerini esirgememesi nedeniyle Fahrettin Aslan ismi verilmiştir.